Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 active or not?

Πήγαινε κάτω 
+3
Korniogr
Makis
Fredie
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Fredie
Lakon
Lakon
Fredie


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2008
Ηλικία : 42

active or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: active or not?   active or not? Icon_minitimeΤρι Σεπ 02, 2008 4:58 am

Γεια σας, είναι νέο μέλος του guild και παρατήρησα ότι ίσως και περισσότερα από τα μισά μέλη έχουν να μπουν στο παιχνίδι περισσότερο από ένα μήνα.

Επειδή τα διάφορα posts για mains/alts και active/inactive είναι κάπως θαμμένα και ξεχασμένα στον πάτο του forum, αποφάσισα να κάνω αυτό το thread, τόσο για να μου είναι πιο εύκολο να σας γνωρίσω, όσο και για να δούμε όλοι σε τι κατάσταση είναι αυτή τη στιγμή το guild.

Επίσης ξέρουμε πόσο ακριβή είναι η αναβάθμιση του guild city, κάτι που απαιτεί ενεργά μέλη.

Προτείνω λοιπόν εδώ τη δήλωση του main και alt που πιθανών παίζετε, αν είστε inactive απλά για λίγο καιρό (βλέπε διακοπές, εξεταστική κλπ) και αν σκοπεύετε να συνεχίσετε το AoC ή να αποχωρίσετε στο Warhammer που δεν αργεί να κυκλοφορήσει.

Κάνω την αρχή

Fredie, guardian level 7x and rising. Polearm spec
No alts
Δεν σκοπεύω να παίξω Warhammer
Θα ήθελα T3 City για level80 siege RvR


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Fredie στις Τρι Σεπ 02, 2008 5:12 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Original was in greeklish)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Makis
Sociopath
Sociopath



Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 31/05/2008
Ηλικία : 52
Τόπος : West Coast - Πρέβεζα

active or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: active or not?   active or not? Icon_minitimeΤρι Σεπ 02, 2008 12:51 pm

Ναί είναι ένα θέμα σοβαρό αυτό.
Οι ανενεργοί παίκτες είναι πάρα πολλοί.Έχω κάνει παλιότερο πόστ οπου και τόνισα οτι πέτυχα 33 άτομα online κάπου τέλος Μαίου - αρχές Ιουνίου νομίζω.
Γενικά με όλα τα games που έχω ασχοληθεί τα έχω αγαπήσει όχι τόσο για το ίδιο το παιχνίδι, αλλά για την παρέα και την ομαδικότητα - τα έχω συνδυάσει με βράδυα που ξενυχτούσα ( και ακόμα το κάνω ) με ποτάκι και μία αίσθηση ζεστασιάς ειδικά το χειμώνα που μαζεύομαι στο σπίτι.
Είμαι casual παίκτης και όχι καμμένος να το τερματίσω - απολαμβάνω όλο το παιχνίδι - και η απόδειξη είναι οτι παίζω απο το early access και είμαι μόλις 48Lvl !
E λοιπόν αυτό το συναίσθημα δέν το έχω νοιώσει ακόμα στο game ίσως γιατί δέν μαζευόμαστε - ίσως δέν εμπνέει το ίδιο το game τους υπόλοιπους , ίσως και πολλοί να σκέφτονται το warhammer ( όχι οτι είναι κακό αυτό ), ίσως γιατί δέν χειμώνιασε ακόμα lol
Το inactivity είναι υποκειμενικό γιατί μπορεί να γίνει μία εκκαθάριση ή μια συνχώνευση σε άλλο guild και να αποκτήσουμε λαό.Βέβαια αυτά δέν είναι δικά μου χωράφια ούτε και προτείνω κάτι - πρός Θεού...
Θα συνεχίσω να παίζω όπως έπαιζα και ακόμα περισσότερο, υπάρχουν αξιόλογα μέλη στο guild πρόθυμα να βοηθήσουν και να δυναμώσουν το guild

Αυτά τα ολίγα απο εμένα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Korniogr
Lakon
Lakon
Korniogr


Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2008
Ηλικία : 48

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
active or not? Left_bar_bleue2/9active or not? Empty_bar_bleue  (2/9)
Γαματοσύνη:
active or not? Left_bar_bleue3/7active or not? Empty_bar_bleue  (3/7)
Μεγαλείο: 10

active or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: active or not?   active or not? Icon_minitimeΤετ Σεπ 03, 2008 12:03 am

Αν δεν έχεις παίξει ζεστό (είχε χαλάσει το έιρ-κοντίσιον) βράδυ του Αυγούστου μόνος σου στο γκίλντ δεν έχεις καταλάβει μοναξιά!

Εμένα Φρέντι (Φρόγκι μου'ρχεται να σε λέω έτσι όπως πήδαγες χθες στον Τόιρντελμπάνχ) εντύπωση μου κάνει που βρήκες το φόρουμ!

Κατά την προσωπική και ταπεινή γνώμη, το γκίλντ θέλει ένα τρελλό ξεσκαρτάρισμα, αλλά καλά κάνουν οι Αρχηγοί και περιμένουν να γυρίσουν όλοι από διακοπές. Ηδη από τις 30 Αυγούστου και μετά, τα νούμερα ον λάιν καθημερινά, ολοένα και αυξάνουν. Βλέποντας και κάνοντας λέω.

Όσον αφορά εμένα, εγώ παίζω από launch, έχω τον μέιν στον Crom (73 σήμερα το βράδυ θα γίνει 74) και έναν αλτ στον Twilight (25, ο ΠοΜ στον Aquilonia μας άφησε). Είναι το πρώτο μου ΜΜΟ, και δεν σκοπεύω να φύγω.

Το θέμα για μένα είναι ο χρόνος (δουλειά, οικογένεια), αλλά κάπου θα χωρέσουν όλα. Καίγομαι για Battlekeep sieges, αλλά μέχρι να αποκτήσουμε ΒΚ Τ3 τότε σκοπεύω να ανέβω αργά, καθαρίζοντας όλα τα q του λέβελ μου στη σειρά τους. Αυτό σημαίνει αρκετό gathering, για να ανεβαίνει και η πόλη και τα professions όλων. Ε... αυτά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
McVaffle
Forumakias
Forumakias
McVaffle


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2008
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθηνα

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
active or not? Left_bar_bleue3/5active or not? Empty_bar_bleue  (3/5)
Γαματοσύνη:
active or not? Left_bar_bleue7/10active or not? Empty_bar_bleue  (7/10)
Μεγαλείο: 10

active or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: active or not?   active or not? Icon_minitimeΤετ Σεπ 03, 2008 6:44 am

Ας γραψω και εγω με τη σειρα μου λοιπον... Ειμαι σιγουρα μηνα+ inactive οχι λογο του οτι δεν θελω να παιζω, απλα μετακομοισα σε αλλη χωρα και το πισι που εχω εδω ειναι μια μουφα... Εδω καλα καλα το δικο μου δεν σηκωνε το AoC, αυτο εδω με το ζορι παιζει War3 lol! Το Σαββατο περιμενω τον Η/Υ μου και αν ολα πανε καλα, και δεν μου εχει ληξει και η GC γιατι δεν θυμαμαι ποτε την εβαλα, θα αρχισω σιγα σιγα να μπαινω στο τριπακι του λεβελινγ. Laughing Οσο για το Warhammer... δυσκολη αποφαση.. Αν και ειπα οτι παιζει να αρχισω, δεν ξερω ακομα...δεν ειμαι απολυτα σιγουρος. Εχω γραψει σχετικα με αυτο σε αλλο thread οποτε αν θελετε, κοιταχτε το.. Μια ερωτηση μονο.. το PvP patch εχει βγει η ακομα η Funcom γαμ*****ται ?? Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fredie
Lakon
Lakon
Fredie


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2008
Ηλικία : 42

active or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: active or not?   active or not? Icon_minitimeΤετ Σεπ 03, 2008 12:18 pm

McVaffle έγραψε:
Μια ερωτηση μονο.. το PvP patch εχει βγει η ακομα η Funcom γαμ*****ται ?? Evil or Very Mad

δεν έχει βγεί ακόμα. υποτίθεται δεν αργεί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BAAT
Lakon
Lakon
BAAT


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2008
Ηλικία : 46
Τόπος : Σαλαμίνιους νήσους

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
active or not? Left_bar_bleue10/10active or not? Empty_bar_bleue  (10/10)
Γαματοσύνη:
active or not? Left_bar_bleue10/10active or not? Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

active or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: active or not?   active or not? Icon_minitimeΠεμ Σεπ 04, 2008 5:07 am

Βασικα καλησπερα σας

που λεει και ο ποιητης...

Η αληθεια ειναι οτι ειμασταν (εισασταν μια και ολοκληρο αυγουστο μπηκα 4-5 φορες) λιγοι ον-λαιν αλλα λογο καλοκαιριου υποθετω πως ηταν αναμενομενο...ειδωμεν...Παντως τα πρωτα στοιχεια ειναι θετικα απο τον Σεπτεμβριο (μεχρι και εγω εχω μπει 4 σερι μερες, εχθες διαλειμα (μην παθουμε και υπερκοπωση, και να μαθουμε τα μυστικα του ατσαλιου...) και σημερα συνεχεια εμφανισεων...

Tο θεμα ειναι να ευχαριστιεσαι το παιχνιδι και να περνας καλα οπως προαναφερθηκε, το ευχαριστo ειναι οτι υπαρχει μεγαλη ανταποκριση για βοηθεια απο τα μελη του guild οποτε και ζητηθηκε (Thanks Guys and Girls) και αρκετος χαβαλες στο chat

Όσον αφορά εμένα και τους χακτηρες μου, εγώ παίζω από launch, έχω τον κυριο στον Crom (56 DT) και 2 αλτ στον Twilight Και εναν ακομα στον Aquilonia. Δεν ξερω ακομα αν θα φυγω παντως σιγουρα μεχρι τα χριστουγεννα εδω θα ειμαι...

Υ.Γ. Thanks for the help Kornio και Fredie για την βοηθεια στο Τόιρντελμπάνχ (και ας μην ειχαμε παει για μενα lol )...

Y.Γ.2 Maki ελπιζω να πηρες το σπαθι που σου εστειλα...εχει ηδη 3 gems μεσα (γιαυτο δεν παιρνει αλλα)...αλλα σου εστειλα και 2 αλλα για να εχεις για οτιδιποτε αλλο αν θες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deathgr
Sociopath
Sociopath
deathgr


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2008

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
active or not? Left_bar_bleue1/1active or not? Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
active or not? Left_bar_bleue10/10active or not? Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

active or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: active or not?   active or not? Icon_minitimeΠεμ Σεπ 04, 2008 6:54 pm

Geia Very Happy Deathgr - Liza pros to paron paizoume eftyxismenoi ston wildsoul-pvp. Kali tixi mafto to guild , elpizw na anteksei to Aoc thn piesh twn allwn MMO giati to aksizei pragmatika.sorry for greeklish
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pappous
Sociopath
Sociopath



Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2008

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
active or not? Left_bar_bleue1/1active or not? Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
active or not? Left_bar_bleue10/10active or not? Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

active or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: εξεταστική   active or not? Icon_minitimeΚυρ Σεπ 07, 2008 7:03 am

Επειδλη κάποια στιγμη πρέπει να πάρς το πτυχίο... Μετά τις 15/09 θα ξαωαεμφανιστεί ο γερόλυκος.

φιλία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
active or not?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Conan Guild :: Γενική Συζήτηση-
Μετάβαση σε: