Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling !

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Korniogr
Lakon
Lakon
Korniogr


Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2008
Ηλικία : 48

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Left_bar_bleue2/9Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty_bar_bleue  (2/9)
Γαματοσύνη:
Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Left_bar_bleue3/7Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty_bar_bleue  (3/7)
Μεγαλείο: 10

Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling !   Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21, 2008 7:22 am

Αφορμή για το ποστ είναι μια κουβέντα που είχαν κάποια μέλη χθες in game. Αναφέρθηκε ότι είναι προτιμητέο να ανεβαίνουμε λέβελ παρά να μαζεύουμε υλικά και να αν συνεχίσω θα πάει μακρυά η βαλίτσα...
Λοιπόν το πρόβλημα μου είναι το εξής:
Έχω τελειώσει Τ1,2 armorsmithing, T1,2 alchemy (με πόνο και ιδρώτα)
Έχω τελειώσει όλα τα gathering του Τ1,2 εκτός από το Brinded Leather (και επομένως ούτε τα 20 calloused & 1 grained)
Είμαι 58 (ή 59 δεν θυμάμαι) και φαρμάρω ανελέητα preys 20-39 για το μπρίντεδ λέδα γιατί δεν θέλω μετά τα 60 να έχω τα Τ3 gathering/smithing και να μου λείπει το σπάνιο του Τ1 (αλλά ευκολότερα βλέπω να μου κάθεται άντρας παρά το γ***δερμα)

Δεδομένου ότι μπορώ να παίρνω 2+ λεβελάκια κάθε φορά που παίζω είναι άκρως εκνευριστικό να κάθεσαι να κυνηγάς τα πρέις και να πρέι να σου κάτσει το γα**δερμα. Ούτε βίλλες δεν κάνω γιατί με 3 βόλτες από 'κει θα εξηνταρήσω (και μέτα ποιος θα με κοιταξει?)

Τεσπα. Για πείτε μου τη γνώμη σας: Να το στείλω το γαμ*δερμα και το κουέστ του από κει που 'ρθε και να συνεχίσω η γυναίκα, ή να κάθομαι να χαλάω τα στατιστικά του 1% ντροπ (ολρεντι φαρμντ 600+ ραφ λέδα), οεο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
McVaffle
Forumakias
Forumakias
McVaffle


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2008
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθηνα

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Left_bar_bleue3/5Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty_bar_bleue  (3/5)
Γαματοσύνη:
Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Left_bar_bleue7/10Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty_bar_bleue  (7/10)
Μεγαλείο: 10

Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling !   Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Icon_minitimeΤρι Ιουλ 22, 2008 12:47 am

I sense great anger in you my child! Για να αποφυγω τυχον παρεξηγηση.. δεν εχω φτασει στα lvl σου ακομα και ετσι δεν μπορω να πω ακριβως τι θα ηταν προτημοτερο να κανεις.. Αλλα μου φαινεται οτι ειναι καθαρα δικη σου αποφαση.. Εαν θελεις πηγαινε και 80 αλλα θα εχεις τη θεληση μετα να κανεις τα g.quests? Η αληθεια ειναι οτι το drop rate για τα σπανια ειναι ελεινα μικρο και αθλιο και σπαστικο και γ***νο και .. Ουπς! Παραφερομαι Razz Αλλα δεν μπορουμε να κανουμε αλλιως.. Εγω στη θεση σου παντως.. μετα απο τοοοοοσο farming που εριξες.. θα πηγαινα διακοπες να ξεκουραστω.. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Korniogr
Lakon
Lakon
Korniogr


Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2008
Ηλικία : 48

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Left_bar_bleue2/9Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty_bar_bleue  (2/9)
Γαματοσύνη:
Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Left_bar_bleue3/7Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty_bar_bleue  (3/7)
Μεγαλείο: 10

Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling !   Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Icon_minitimeΤετ Ιουλ 23, 2008 12:44 am

Ευχαριστώ ΜακΒάφλα για την συμπαράσταση, τουλάστιχον.
Λοιπόν χθες το μοιραίο έγινε! (έπρεπε πρώτα να γκρινιάξω για να μου κάτσει) και γιορτάστηκε on site με τρελλό χορό in game (και out of game) και με 2 λεβελάκια!
(όπως λένε οι marines στο starshiptroopers:) ΜπουΧΑ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
McVaffle
Forumakias
Forumakias
McVaffle


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2008
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθηνα

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Left_bar_bleue3/5Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty_bar_bleue  (3/5)
Γαματοσύνη:
Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Left_bar_bleue7/10Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty_bar_bleue  (7/10)
Μεγαλείο: 10

Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling !   Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Icon_minitimeΤετ Ιουλ 23, 2008 5:47 am

Τελικα πρεπει να ειμαι γουρλης! Razz Gratz οπως λεμε στα ελληνικα και κριμα που εχασα τον χορο.. Sad Χορευουν ωραια οι ατιμοι οι Stygians!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cba
Sociopath
Sociopath



Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2008

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Left_bar_bleue1/1Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Left_bar_bleue10/10Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling !   Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Icon_minitimeΔευ Ιουλ 28, 2008 2:12 pm

Egw eimai weaponsmith, ta ulika gia na pas apo t1 se t5 einai ligotero apo 2 gold, giati na farmareis mats otan mporeis na ta agoraseis? sto 75+ osh wra sou pernei na breis ena prasino component gia na skillareis bgazeis apeira lefta opote IMHO pas megalo lvl oso pio grhgora mporeis kai anebazeis crafts agorazontas ta mats kai meta an sou katsei ekei pou kaneis farm ena mat skillareis kai to gathering prof. egw etsi ekana dhladh alla gnwmes einai autes Very Happy Twra sth periptwsh pou les esu kai 8es leather kai farmares xp kai to drop parallhla den einai kai toso asxhmh alla den isxuei gia ola ta profs. Phga na farmarw black silver , hmoun 2-3 wres ekei kai den epese pote, ebgala men kapoia silver alla ta resourses htan panta sto 10-20% giati farmarane ki alloi. exe epishs upopsin sou oti me to tropo pou leitourgoun ta crafts shmera gia na skillareis to craft 8es elaxista gold, kati mou leei oti auto 8a alla3ei giati den exei a3ia ena crafted item otan mporeis na to pareis apo opoiodhpote crafter. mono ta mats kostizoun ki auta liga pragmata.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Korniogr
Lakon
Lakon
Korniogr


Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2008
Ηλικία : 48

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Left_bar_bleue2/9Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty_bar_bleue  (2/9)
Γαματοσύνη:
Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Left_bar_bleue3/7Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty_bar_bleue  (3/7)
Μεγαλείο: 10

Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling !   Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling ! Icon_minitimeΔευ Αυγ 04, 2008 4:09 am

Καλώς όρισα, καλώς σας βρήκα, μπλα μπλα, ναι μαύρισα, μπλα μπλα, ναι παντού, μπλα μπλα
cba έγραψε:
Egw eimai weaponsmith, ta ulika gia na pas apo t1 se t5 einai ligotero apo 2 gold, giati na farmareis mats otan mporeis na ta agoraseis? sto 75+ osh wra sou pernei na breis ena prasino component gia na skillareis bgazeis apeira lefta opote IMHO pas megalo lvl oso pio grhgora mporeis kai anebazeis crafts agorazontas ta mats kai meta an sou katsei ekei pou kaneis farm ena mat skillareis kai to gathering prof. egw etsi ekana dhladh alla gnwmes einai autes Very Happy
Το προβλημα είναι ότι για να μαζέψεις ρισορσις για Τ1 (πχ άλκεμι) πρέπει να σκοτώνεις μάγους λέβελ 20-40 (βλ.ΥΓ.1). Αντίστοιχα για να μαζέψεις το σπάνιο για του Τ2 λεδερ πρέπει να σκοτώνεις ζώα 40-60. Δεν ειναι σαν το σιλκ που οποιοσδήποτε χιουμαν πάνω απο 40 ρίχνει σιλκ, οποτε με δυο βολτες απο βίλες τα εχεις κανει. Οπότε αν τα κάνεις στο λέβελ 70, πρέπει να γυρισεις σε περιοχές με μικρότερά σου λέβελ που είναι θάνατος! Τους έχεις όλους μονοχιτους, αλλά ειναι βαρετό. Αυτό προσπαθώ να αποφύγω (και με την γκρίνια που διαβάζω στα φόρουμ για την βαρεμάρα στο λέβελ 80) και απο έδω και πέρα όλα τα γκαδερ/κραφτς θα τα κάνω στο λέβελ τους.

cba έγραψε:
Phga na farmarw black silver , hmoun 2-3 wres ekei kai den epese pote, ebgala men kapoia silver alla ta resourses htan panta sto 10-20% giati farmarane ki alloi.
Βολεύει πολύ όταν πας σε γκαδερινγκ ερια (πχ Περπλ Λοτους) να διαλέγεις το "Αι γουοντ του γκοου του μαι γκιλντ σίτι". Ανοίγει καινούριο ίνστανς, οπότε είναι εκεί μέσα μονο αυτοί που έχουν διαλέξει να πανε εκει. Από την δικιά μου εμπειρία 2-3 ατομα και κυρίως της άλλης πόλης που είναι μαζί μας στο ίνστανς. Όλα τα ρισορσις είναι φρι και φαρμάρεις άνετα (για καμμιά ώρα, μέχρι να αρχίσει ο σέρβερ να σου γεμίζει το ίνστανς με άσχετους). Το μόνο κακό είναι ότι κά8ε φορά που ανοίγει ίνστανς, τα ρισορσις ξεκινάν απο το μηδέν, οπότε θέλουν κάνα τεταρτάκι να γεμίσουν, που μέχρι να μαζέψεις κάνα δυο έχουν γεμίσει όλα. η χαρά της κατοστάρας!

cba έγραψε:
exe epishs upopsin sou oti me to tropo pou leitourgoun ta crafts shmera gia na skillareis to craft 8es elaxista gold, kati mou leei oti auto 8a alla3ei giati den exei a3ia ena crafted item otan mporeis na to pareis apo opoiodhpote crafter. mono ta mats kostizoun ki auta liga pragmata.
Πλέον ναι, μετά το τελευταίο πατς του Ιουλίου είναι καλές οι τιμές. Τώρα που γύρισα, λέω να κάνω ένα μαγαζάκι (αν φιλοτιμηθεί ο Τεράστιος και Μοναδικός και Ανυπερβλητος (σλουρπ, αρκετό γλύψιμο) Αρχηγός μας, να μου απαντήσει στο πόσο χώρο έχουμε για προσωπική σελίδα) για να γράφω τι ρισόρσις έχω, για να βοηθήσω τους μικρούς της συμμαχίας που έκαναν το λάθος (όπως και εγώ) να πάρουν άλκεμι, να τελειώνουν πιο γρήγορα/ανώδυνα τα κουεστ.

ΥΓ.1. Αυτό που γράφω για τους μάγους, διάβασα ότι στο πατς 02/08 το αλλάξανε, και υπάρχουν συγκεκριμένα μομπς σε συγκεκριμένες περιοχές. Απλά έιναι βάλιντ οσο έπαιζα.
ΥΓ.2. Αρχηγέ, μην κουραστείς να προσβλήθείς και να απαντήσεις... Η φάνκομ έχει ανακοινώσει ότι σύντομα θα βάλει επιλογή να κάνουμε αν-τρέιν τα προφέσιονς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Gathering Vs X-Smithing Vs Leveling !
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Leveling Areas
» Gathering + Crafting Professions

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Conan Guild :: Quests & Tips-
Μετάβαση σε: