Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Πως σας φαίνεται λοιπόν ?

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
deathgr
Sociopath
Sociopath
deathgr


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2008

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Left_bar_bleue1/1Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Left_bar_bleue10/10Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πως σας φαίνεται λοιπόν ?   Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Icon_minitimeΔευ Ιουλ 07, 2008 9:39 pm

Λοιπόν , πως σας φάνηκε το παιχνίδι ?

Εγώ ως τώρα έχω έναν herald of xotli 60kati lvl k έναν dark templar 25ri.Δεν έχω δει το end game.Μέχρι εδώ που έχω παίξει προσπαθώ να ανεβώ lvl χαλαρά, να το ψάξω το παιχνίδι.Κάνω quest σε όλες τις περιοχές , εξερευνώ , γνωρίζω νέους ανθρώπους , κάνω groups μαζί τους και πηγαίνω για κάποιο δύσκολο quest η κάποιο dungeon. Γενικά μπορώ να πω ότι κυλάει όμορφα ο χρόνος μου όταν παίζω.
Έχει αρκετά bugs το παιχνίδι αλλα δεν με εμπόδισε ποτε κάποιο bug να παίξω.Και ότι "σοβαρό" έγινε μέχρι τώρα,ήρθε άμεσα ένας game master και με βοηθησε,πχ όταν κόλλησα σε ένα σημείο η όταν έχασα το destiny quest μου.Κι αν είδατε , μια φορα που είχε όντως μεγάλο πρόβλημα το παιχνίδι,μας χάρισαν όλους μια extra μέρα στην συνδρομή μας.

Για όσους λένε ότι δεν έχει end game , μπορώ να απαντήσω με την απλή λογική.Δεν είναι ότι δεν υπάρχουν μέρη να πάτε group η raid, είναι ότι μάλλον δε βρίσκετε άτομα να πάτε γιατί βιαστήκατε να πάτε 80 και είναι πολύ λίγοι οι 80rides .Έχω μιλήσει με άτομα που κάνουν κανονικά raids. Όσο για το pvp , είμαστε σε pve server.Το pvp για μας είναι τα sieges και τα mini games.Για να γίνει siege πρέπει να ξεπατωθεί όλο το guild στο farm για να χτίσουμε lvl 3 πόλη και battlekeep.Κι ακόμα k αν το είχαμε κάνει ήδη αυτό, πρέπει να το κάνουν και τα αλλα guild. Ποσα guild έχουν battlekeep ? Δυο τρία.
Συμπερασματικά ,εγώ πιστεύω ότι ο μονος λόγος για να έχει βαρεθεί κάποιος , είναι γιατί προσπέρασε όλο το παιχνίδι και βρέθηκε μονος στον τερματισμό.

Για μένα λοιπόν , αυτό το παιχνίδι έχει πολλά να προσφέρει.Έχει πολλές πρωτοτυπίες και ιδιαιτερα το διαδραστικό σύστημα μάχης του με έχει κατακτήσει.Θέλει πολύ δουλειά ακόμα στον τεχνικό τομέα,είναι βαρύ και ασταθές.Αν ο κόσμος πιστέψει σαuτο,τότε σύντομα θα δούμε και sieges και raids k απόλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pristella
Lakon
Lakon



Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2008

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Left_bar_bleue1000/10000Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Empty_bar_bleue  (1000/10000)
Γαματοσύνη:
Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Left_bar_bleue1000000/100000Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Empty_bar_bleue  (1000000/100000)
Μεγαλείο: 10000

Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως σας φαίνεται λοιπόν ?   Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Icon_minitimeΤρι Ιουλ 08, 2008 2:21 am

kapou eisai sostos sxetika me tous 80arider (inc me) pou viastikane na anevoun alla an den itan autoi tora den tha eixame oxi full t1 city alla oute spot kratimeno Razz
an deis to antistixo post ta lefta gia to city kata 80% einai apo tous 80arides. opote an prolavoume battlekeep spot tha to xrostame se autous.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MoonReaper
Sociopath
Sociopath



Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2008

Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως σας φαίνεται λοιπόν ?   Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Icon_minitimeΤρι Ιουλ 08, 2008 11:20 pm

dystyxws file deathgr den briskw logo na mpw me ton 80rh barbarian mou ston crom akoma.

Prepei na paradextw omws oti ekana megalh xazomara kai ksekinhsa se PVE. O PvP DEN exei to ganking pou nomiza. eimai 56 level Bear shaman ston Battlescar, kai to diaskedazw giati to ELAXISTO ganking pou exw faei htan perissotero fun para spastiko (meta tous kynhgousa, kaname group gia na tous gankaroume kai emeis etc). Nai oloi oi paiktes plin to group pou eisai einai kokkinoi alla ama den tous baras den se baraei kanenas. 1 fora me skotwse enas 30 level megalyteros apo mena kai auto mporei na eftaiga ligo kai egw, kai ase pou ama psofhseis apo pvp den xaneis kanena buff h faghto opote apla pas apo res point.

Ama ksekhnhsoume kana raid h kamia siege h kana omadiko minigame klp kai to grapsete sta forums gia na to dw, 8a mpainw kai egw ston Crom.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deathgr
Sociopath
Sociopath
deathgr


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2008

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Left_bar_bleue1/1Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Left_bar_bleue10/10Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως σας φαίνεται λοιπόν ?   Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Icon_minitimeΤετ Ιουλ 09, 2008 5:11 pm

Ελπίζω σιγά σιγά να αρχίσει ο κόσμος να στρέφεται προς τα mini games και προς το 80risma - χτίσιμο - siege,για να δούμε k εμείς λίγο action.Αλλα όπως λέγαν και τα παιδιά στο guild chat , άμα δε μπούν pvp rewards - κίνητρα , κανεις δε θα βάλει ως στόχο το pvp στο παίξιμο του.Για pvp server δε ξέρω , εγώ διάλεξα pve server γιατί δε φαντάζομαι ότι το όνειρο μου είναι να πάω 80 lvl και να θερίζω τους άλλους την ώρα που κάνουν quest Razz
Ίσως πρέπει να κάνω ένα char σε pvp server να δω πως είναι κάποια στιγμή , για την ώρα όμως έχω κάμποσα χρ μέχρι τον τερματισμό.

Τελοσπάντων,άντε ρε πείτε κανένας πως του φάνηκε το παιχνίδι !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deusd0pe
Sociopath
Sociopath



Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 20/07/2008

Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως σας φαίνεται λοιπόν ?   Πως σας φαίνεται λοιπόν ? Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21, 2008 7:18 am

Καταρχάς η γενική παρατήρηση που έχω να κάνω για το game είναι ότι καταφέρνει να είναι διασκεδαστικό, χωρίς όμως να εθίζει κατα ένα περίεργο τρόπο. Ίσως ο λόγος να είναι ότι δεν υπάρχουν μεγάλα "time sinks" με εξαίρεση το gathering για τη guild city και το battlekeep, εκείνες οι γνωστές δραστηριότητες δηλαδή που βρίσκουμε στα mmorpg που σε βάζουν σε μια συνεχόμενη "λούμπα".

Θεωρώ πως η Funcom πρέπει πρώτα να κοιτάξει τι έχει και να το εμπλουτίσει/αναβαθμίσει πριν προβεί σε κινήσεις προσθήκης εντελώς νέων στοιχείων (legendary keeps και wonders of the world). Με σταθερά και αργά βήματα βλέπω πως κινείται προς αυτή την κατεύθυνση, όπως π.χ. το νέο και σίγουρα πιο χρηστικό/ελκυστικό friend list, νέους npc's στη guild city, νέα travel paths, κλπ κλπ. Ανάλογα, το crafting έχει τεράστιο περιθώριο βελτίωσης ( έχοντας ήδη πει πως θα αλλάξουν λίγο το τρόπο λειτουργίας των resource & gathering zones καθώς και την προσθήκη world drop recipes) όπως επίσης και τα άδεια mini games που πιστεύω θα βρουν λόγο ύπαρξης με το πολυαναμενόμενο pvp update.

Kάτι που προσωπικά δεν συμπαθώ είναι τα λεγόμενα social dungeons, σαν τα Cistern/Main System και Onyx Chambers. Οκ, πες πως στους pvp servers μπορείς να απαλλαγείς από ενοχλητικές παρουσίες που campάρουν τα boss spots, στους pve όμως δεν έχεις πολλές επιλογές εκτός του περίμενε. Ως προς το content γενικότερα, θα ήθελα να δω περισσότερα 6man group dungeons σαν τα Black Castle και Sanctum και λίγο μεγαλύτερο focus στα quests 60-80 όπου τα wanted posts αποτελούν μάλλον "φθηνή" λύση.


Όσων αφορά το end-game, είχα τη τύχη να λάβω μέρος σε 2 raids (Kylliki), 5 sieges και να αντιμετωπίσω το χάος της Kheshatta σε pvp server. Δεν έχω καταφέρει ακόμα να τελειώσω το crafting που απαιτεί TierIII κτήρια στην πόλη.
Τα Raids έχουν ακόμα αρκετά bugs και έχοντας εμπειρία από τα scripted events του WoW σίγουρα υπάρχουν τεράστια περιθώρια βελτίωσης. Τα Sieges είναι τρομερά, ακόμα και σε 48vs48, xωρίς τούμπανο μηχάνημα όμως το lag φτάνει στο θεό. To πραγματικό end-game όμως, στον PvP server, βρίσκεται στην Kheshatta και στη μάχη μεταξύ των guilds για την κατάκτηση των καλύτερων xp spots στη περιοχή. Το Death Masters Camp είναι πλέον κλασσικός τόπος εγκλήματος Razz

Μέχρι πάντως αρκετοί να φτάσουν τα 80 και να αρχίσει η κίνηση στα Border Kingdoms, υπάρχουν διάφορα πράγματα που μπορείς να κάνεις. Μπορείς π.χ. με ένα 6man group να πιάσεις τα Frost Swamp/Imirian Ravine/Oasis of Zaara για τα Tier1 epics. Μπορείς να τελειοποιήσεις τη πόλη ώστε να έχεις πρόσβαση στο high-end crafting όπου με τα κατάλληλα gems μπορείς να φτιάξεις το καλύτερο gear στο game. Tέλος υπάρχει το raid progression, κάτι όμως που με τα διάφορα bugs που έχει απαιτεί μεγάλο dedication από τη μεριά της guild (και πολύ καλό gear και αυστηρά raid feat builds).


Γενικότερα το leveling up είναι αρκετά εύκολο, με αποτέλεσμα να μην γίνεται αυτοσκοπός. Ωραία quests, πολύ ωραίες περιοχές με ενδιαφέρουσα γεωγραφία και αρκούντος ικανοποιητικό solo, όσο και group content. Θεωρώ πως το παιχνίδι έχει αρκετά γερές βάσεις και πολλές προοπτικές εξέλλιξης που με την απαραίτητη προσοχή από πλευράς Funcom και την υλοποίηση των υποσχέσεών της, πιστεύω θα εξελλιχθεί σε ένα από τα καλύτερα mmos που έχουν κυκλοφορήσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πως σας φαίνεται λοιπόν ?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Conan Guild :: Γενική Συζήτηση-
Μετάβαση σε: