Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 AoC Add-Ons

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Cthulu
Admin
Admin
Cthulu


Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2008
Ηλικία : 43
Τόπος : www.bearing-gifts.org

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
AoC Add-Ons Left_bar_bleue56/80AoC Add-Ons Empty_bar_bleue  (56/80)
Γαματοσύνη:
AoC Add-Ons Left_bar_bleue0/10AoC Add-Ons Empty_bar_bleue  (0/10)
Μεγαλείο: 999

AoC Add-Ons Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: AoC Add-Ons   AoC Add-Ons Icon_minitimeΣαβ Ιουν 14, 2008 10:09 am

Προτείνω να τσεκάρετε κάποια addon στο [color:a03c= red]http://www.curse.com

O ΜακΒάφλας θα ενήμερωσει με περαιτέρω λεπτομέρεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://conan.forumgreek.com
McVaffle
Forumakias
Forumakias
McVaffle


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2008
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθηνα

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
AoC Add-Ons Left_bar_bleue3/5AoC Add-Ons Empty_bar_bleue  (3/5)
Γαματοσύνη:
AoC Add-Ons Left_bar_bleue7/10AoC Add-Ons Empty_bar_bleue  (7/10)
Μεγαλείο: 10

AoC Add-Ons Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: AoC Add-Ons   AoC Add-Ons Icon_minitimeΣαβ Ιουν 14, 2008 11:56 am

Οκ περνω λοιπον τη σκυταλη απο το τερας με σωμα ανθρωπου, φτερα δρακου και κεφαλι καλαμαριου Laughing και θα γραψω μερικα πραγματα για τα addons του Conan!

Εχουμε και λεμε.. Οπως τα περισσοτερα MMO's ετσι και το Conan δεν θα μπορουσε να μεινει πισω οποτε υποστιριζει και αυτο custom mods ομως οχι σε τοσο γελοιο βαθμο οσο το WoW (βλ. Healbots.. Rolling Eyes ) αλλα λιγο πιο συμαζεμενα. Συγκεκριμενα αυτο που υποστιριζει full ειναι custom UI's τα οποια εκτος του οτι μας ευκοληνουν τη ζωη, γιατι το UI του Conan δεν παλευεται, ομορφαινουν και την ολη εικονα και μας ειναι πιο ευχαριστω να βλεπουμε τα combos μας στις μπαρες! Very Happy Θα γραψω μερικα addons που εχω δοκιμασει.. αλλα χρησιμα και αλλα οχι! Εσεις θα κρινετε ποια θα χρησιμοποιησετε! Να ναφερω πως το site που εχω βρει τα περισσοτερα ειναι το Curse.com οπως αναφερει και ο Cthulu!

1. AoC FPS Booster:
Ενα mod/addon/script οπως θελετε πεστε το, το οποιο εκμεταλευεται ενα service του WMP και κανει το παιχνιδι να τρεχει πιο γρηγορα! Shocked Μερικοι ισως το ξερετε απο το WoW και ναι ισχυει και εδω! Ομως αντι να τρεχετε το WMP το οποιο τρωει πολλους πορους απο τη μνημη, απλα θα τρεχετε αυτο το μικρο προγραμματακι το οποιο αναλαμβανει να "καλεσει" τη service που χρειαζεται χωρις να τρεχει ολοκληρο το WMP. Το instal του ειναι πανευκολο. Κανετε extract στο directory του παιχνιδιου. Κανετε ενα shortcut στο προγραμμα.. Το πατε οπου θελετε και αλλαζετε το target και προσθετετε στο τελος το directory που εχετε γραψει το παιχνιδι. Δηλαδη.. Εαν το εχετε γραψει π.χ. "C:\Games\Funcom\Age of Conan\" τοτε θα γραψετε ακριβως αυτο επιπλεον στο target του shortcut.
Επειδη δεν μπορω να θυμηθω εαν το βρηκα στο Curse, το εκανα upload στο RapidShare να το κατεβασετε...
AoC FPS Improver

2. Damage Meter - AoCombat Totals:
Ενας "ευχριστος" damage meter οπως τα γνωστα του WoW το οποιο ομως δεν τρεχει ενσωματομενο στο παιχνιδι αλλα στο background.. Ναι ειναι λιγο δυσλειτουργικο αλλα οσοι απο εσας εχετε την αναγκη να δειχνετε ποσο γαμιαδες ειστε με το ποσο dmg κανετε δεν εχετε αλλη επιλογη! Laughing
AoCombatTotals

3. Custom UI - Werik UI:
Το πρωτο custom UI που δοκιμασα και πρεπει να πω οτι εμεινα ευχαριστημενος. Το μονο μειωνεκτημα, αν και οχι τοσο σοβαρο, ειναι οτι δεν εχει ping και fps bar.
Werik UI

4. Custom UI - Mirage UI
Ενα addon που επιβιςσε απο το WoW και ερχεται και στο αγαπημενο μας AoC! Δεν μπορω να θυμηθω εαν ειχε τον ιδιο σχεδιασμο αλλα το ονομα σιγουρα ειναι ιδιο με custom UI στο WoW! Δεν το εχω δοκιμασει και φαινεται πολυ ομορφο, ευχριστω και απλο.
Mirage UI

5. Custom UI - K-UI
Το custom UI που χρησιμοποιω τωρα! Μου τραβιξε το ενδιαφερον το outline που εχει για τις μπαρες και τα chat panels! Μου θυμησε αρκετα καποια addons του WoW που αγαπησα και γιαυτο το λογο το εβαλα! Για οποιου του αρεσει το συγκεκριμενο δεν εχει παρα να το κατεβασει! Δεν εχει κατι παραπανω απο τα αλλα μονο του οτι εχει το μαυρο outline!
K-UI

6. UI Enhancement - Viper's Group Window
Ενα ιδιαιτερο mod για το UI του Conan που αλλαζει την απλη και κατα τη γνωμη μου δυσχρηστη και δυσαναγνωστη "καρτελα" του group. Δεν το εχω δοκιμασει εαν λειτουργει με καποιο απο τα προηγουμενα custom UI's αλλα δεν νομιζω να υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα καθως αντικαθιστα τα αρχεια του προηγουμενου και μπαινει στη θεση τους.
Viper's Group Window

7. Features Addon - Advanced Video Control & Options
Addon/Mod για τα video settings του παιχνιδιου οπου σας επιτρεπει να αλλαξετε μερικες παραμετρους που ειναι κρυφες στα option panes. Δεν το εχω δοκιμασει αλλα λογικα θα βοηθησει αρκετους που θα ασχοληθουν με τις αμετρητες επιλογες του!
Advanced Video Control & Options

8. Addon Updater - AoC Custom UI Patcher
Ενα προγραμματακι που αλλαζει αυτοματα το version number των addon σας χωρις να κουραζεστε εσεις! Τρεχετε τον Updater του Conan.. Και πριν πατησετε Play απλα τρεξτε το συγκεκριμενο και θα αναλαβει να αλλαξει το version number στο πιο καινουργιο που εχει βγει! Υπαρχει περιπτωση με την αλλαγη απλα του version number να μη λειτουργεισουν τα addons διοτι μπορει η Funcom να εχει κανει μεγαλυτερες αλλαγες στο ολο UI και addon system του παιχνιδιου.. Mερικοι ισως εχετε μια εμπειρια απο το WoW Wink
AoC Custom UI Patcher

Εχουν βγει αρκετα addons για το παιχνιδι αλλα εγω αυτα ξεχωρισα λογο του οτι ειναι χρησιμα.. Μπορειτε να κοιταξετε το Curse και να διαλεξετε οποιο θελετε.. Εαν εχετε οποιαδηποτε ιδεα σχετικα με το ποστ μου πειτε μου! Εαν εχετε προβλημα με καποιο addon πειτε μου και θα προσπαθησω να βοηθησω οσο μπορω.. Αυτα! Ελπιζω να σας διευκοληνα λιγο! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Abinus
Sociopath
Sociopath
Abinus


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2008
Ηλικία : 47
Τόπος : α8ηνα

AoC Add-Ons Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: AoC Add-Ons   AoC Add-Ons Icon_minitimeΤετ Ιουν 25, 2008 11:57 pm

Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι τα addons μεχρι στιγμης δεν ειναι και κατι το ιδιεταιρο γι αυτο ας κανουμε λιγο υπομονη ολο και κατι καλο θα βγει στο μελλον ( βλεπε wow ).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
AoC Add-Ons
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Conan Guild :: Quests & Tips-
Μετάβαση σε: