Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος   Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος Icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2008 3:31 am

Γεια σας αδέρφια και συμπολεμιστές! Οποίος είναι στην ευτυχή θέση να ρίχνει τα φαρμακερά του βέλη εναντίον του κακού μπορεί εδώ να παραθετεί τις απόψείς του σε αυτο εδώ το θέμα. Σύντομα θα παραθέσω και εγώ κάποιες σκέψεις - απόψεις.

Καλή δύναμη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alacthu
Sociopath
Sociopath



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 01/06/2008
Ηλικία : 42

Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Rangers ενωθείτε   Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος Icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2008 2:04 pm

Μέχρι στιγμής ο ranger μου φαίνεται τρομερά δυνατός με τα βέλη του!! Smile Με τα features δεν έχω βγάλει ακό μα άκρη αλλά πιστεύω ότι με το καιρό θα ταδούμε όλοι μαζί από εδώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nekrofilh
Sociopath
Sociopath
nekrofilh


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2008
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα/ Κέρκυρα

Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος   Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος Icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2008 6:34 pm

αν και δεν εχω δικο μου anger εχω δει εναν οσο και τον δικο μου χαρακτηρα ενος φιλου και εχω παιξει και λιγο με αυτον. στο λεβελ 28 εν κανει πολυ καλο dmg παρατηρω οτι εχει και πολυ καλα spells για melee dps.
ετσι εχω την απορια αν πρεπει στο lvling να μην χρησιμοποιει μονο το τοξο αλλα και τα αλλα οπλα, γιατι οπως λεει το manual ranger means that the bow is only for ranged distance η καπως ετσι...

φοβερα combos για πολυ σπλατερ και ωραια σπελλς για το μακρινο νταματζ, παγιδες σλοου, γενικα ποικιλια σε κινησεις που μπορει να κανει και σχεδον ολα πολυ χρησιμα.

αυτο με κανει να πιστευω οτι ειναι ενα class πολυ δυνατο σε ολες τις αποστασεις (οχι οπως ο hunter στο wow)

παρολα αυτα δν εχω δικο μου παουερ ραιντζερ και δν κσερω αν ισχυουν οντως αυτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Montolio
Sociopath
Sociopath
Montolio


Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2008
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος Left_bar_bleue1/1Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος Left_bar_bleue10/10Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος   Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος Icon_minitimeΠαρ Ιουν 13, 2008 4:23 am

Καλημέρα σε όλους rangers και μη!

Συνεχίζοντας το συγκεκριμένο thread θα ήθελα να καταθέσω τις απόψεις και τιν εμπειρία που έχω αποκομίσει μέχρι στιγμής από τον ranger μου (που αυτή τη στιγμή έχει φτάσει λεβελ 53). Για να είμαι ειλικρινής, αρχικά ο χαρακτήρας μου δεν έκανε το damage που θα περιμένα να δω και επίσης πέθαινε πολύ εύθκολα με αποτέλεσμα να έχω απογοητευτεί αρκετά από το κλας. Μετά το 20 λεβελ άρχισα να χρησιμοποιώ κυρίως τόξο και να πολεμώ (ακόμε και από κοντά) με αυτό τον τρόπο. Αμέσως διαπίστωσα ότι το damage μου ανέβηκε κατακόρυφα και ότι επίσης άντεχα περισσότερο στη μάχη καθώς τα τέρατα έπεφταν πολυ γρηγορότερα. Πάντως νομίζω πως είναι πολύ σημαντικό η σωστή αξιοποίηση των feat points όσο ανεβαίνουν τα λέβελ. Πιο συγκεκριμένα θεωρώ πως κάθε ranger που σέβεται τον εαυτό του θα πρέπει να δώσει μεγαλύτερη βάση στο sharpshooter tree των feats μας. Ειδικά το sniper stance δίνει ένα τεράστιο boost στο συνολικό damage των τόξων και πρέπει να το έχοθμε όλοι. Επίσης θεωρώ σημαντικό το κομμάτι των feat που έχει να κάνει με την επιβράδυνση των αντιπάλων καθώς η μάχη από απόσταση είναι το μεγάλο μας πλεονέκτημα. Τέλος νομίζω πως στα μεγαλύτερα λέβελ θα πρέπει να δοθούν και κάποιοι πόντοι στο waylayer tree για καλύτερη συνολική απόδοση στην δύναμη του τόξου μας. Τα γενικά feats κατά τη γνώμη μου δεν αξίζουν κατά την παρούσα χρονική περίοδο καθώς όταν λεβελάρεις το πιο δυνα΄τό σημείο είναι να μπορείς να εκπληρώνεις τις απόστολες εύκολα και γρήγορα. Περιμένω να ακούσω παρών και απο τους υπόλοιπους rangers της συμμαχίας αλλά και άλλες απόψεις σχετικά με το θέμα. Σαν συμπέρασμα κρατάω την εξής φράση: IMBA DPS!!! pirat
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Με την δύναμη του Τοξου και του Πνεύματος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Class Discussion :: Ranger-
Μετάβαση σε: