Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη

Πήγαινε κάτω 
+5
theodore
Leonios
mercurios
Cthulu
Uthgardt
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Uthgardt
Lakon
Lakon



Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΣαβ Μάης 31, 2008 4:36 am

Nomizo oti o ari8mos gia th dedomenh stigmh tou paixnidiou einai arketa kalos..
Isos mporoume na stamathsoume ta ane3elekta invites kai na pame se ena pio melethmeno systhma invitation..
Dld syzhthsh me auton pou 8elei na mpei.. ti 8elei apo to guild k ti exei na prosferei.. Trial periodo 1 bdomada mesa sthn opoia na apodei3ei oti 8elei na boh8hsei.(bazontas kapia mats sto bank klp) To idio pisteuo prepei na ginei k me ta loipa members.. k opios barietai na diabasei ta forums k na postarei 1-2 replys 8a pernei podi Imo.. Den m'aresoun oi tempelides.. einai 1 lepto ypo8esh na steileis 1 reply sto forum me mats pou ebales sto bank.. Na 3eroume k ti mas ginetai.. mexri stigmhs blepo 10 atoma apo ta 70+ pou eimaste mesa na endiaferontai gia to ti grafoume sta forum k na exoun syneisferei sto town mas... Etsi den ginetai doulia.. den 8a trexoun 10 gia tous ypoloipous 70... Oloi 8a syneisferoun... Opos ebales ton Iounio gia telos ton eisforon 1hs fashs etsi pisteuo prepei na pame mexri ton iounio k me ta recruits... Apo ekei k pera 8a ginei eka8arisi tou guild... Osoi adiaforhsan 8a fygoun k 8a arxisoun recruits gia atoma pou 8a mpenoun se trial... Etsi nomizo oti einai to kalytero..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cthulu
Admin
Admin
Cthulu


Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2008
Ηλικία : 43
Τόπος : www.bearing-gifts.org

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue56/80ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (56/80)
Γαματοσύνη:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue0/10ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (0/10)
Μεγαλείο: 999

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΣαβ Μάης 31, 2008 4:47 am

Έτσι UTHGARDT Smile

Απλά δεν συμφωνώ με το οτι είμαστε πολλοί γιατί συμφωνώ με όλα τα άλλα που είπες (και βλέπετε πως προσπαθώ να κάνω και τον κόσμο να ενεργοποιηθεί στο /gu )

Να πω εγώ απλά τα εξής:

  • είναι αρχή ακόμη και ο κόσμος βλέπει το game είναι κατανοητό, μπορεί επίσης να θέλει να μην μιλάει και πολύ και να lvlαρει ώς το 70. Ωστόσο το guild δεν είναι απλά το μέρος που απλά καταθέτεις απορίες αλλά όχι έστω και την λίγη γνώση που έχεις, ούτε είναι το pool για να τραβάς άτομα για να σε βοηθήσουν με το τάδε Ινστανς ή την δείνα αποστολή...

  • Κάποιοι που μπήκαν στο Guild Μπορεί να απογοητεύθηκαν από το game και να το σταμάτησαν ή να μην θέλουν να παίξουν πιο συστηματικά. Φυσικά δεν υπάρχει κανόνας που να λέει πρέπει να μπαίνεις μία φορά το μήνα. Για αρχή όμως όποιως είναι inactive μέσα σε όλο τον Ιούνιο, θεωρήσω ότι σταμάτησε το Conan (μιλάω για 1-30 Ιουνίου ΟΥΤΕ ένα LogIn).
    (ο 1 από το guild που είναι young enough για πανελλήνιες με έχει ενημερώσει, ο άλλος που θα είναι εμπλοκή επίσης)

  • Αυτό που λες με το Bank και το Guild City contribution είναι αυτονόητο. Απορώ σε ένα guild με μέσο όρο ηλικίας 30 ετών πως δεν είναι για όλους αυτονόητο. Ακόμη περισσότερο πως γίνεται οι μισοί από αυτούς που βάλανε να τυχαίνει να είναι τα 5 πιο νέα άτομα στο guild. Η καβουριά ερχεται με τα χρόνια; Δεν ξέρω ειλικρινά...

  • Τα πρώτα invites ήταν εν λευκώ και ψηλάφιση στα τυφλά. Νέος server νέος κόσμος άλλες ηλικίες, περιοχές και συνήθειες από αυτές που είχα δει σε MMO. Ωστόσο σας διαβεβαιώ πως είμαι ιδιαίτερα καλός κριτής και θα ξεδιαλέξω σύντομα.
    Να ξέρετε οτι δεν θα μείνει η Ελιτ. Απλά θα φύγει η φύρα. Δεν χρειάζεται δηλαδή να προσφέρεται τα πάντα, να είστε ενεργός παντού, να βοηθάτε, να τρέχετε, να κάνετε, να κλάνετε για να μείνετε. Απλά να μην είναι όλα στα αρχίδια σας.
    Κάπως δηλαδή όπως μου απάντησε (στο /gu αλλιώς δεν θα το ανέφερα καν) αυτολεξί:
    "εγώ το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να πάω γρήγορα στο 80"

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://conan.forumgreek.com
mercurios
Sociopath
Sociopath



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2008
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθηνα

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2008 9:38 am

Αγαπητοί Συμπολεμιστές!!!

Βασικά Καλησπέρα σας!

Κούλα ... Πολύ κωλόπαιδο ο Κυριάκος-Cthulu... Razz
Πρώτον τι έχεις με τους 30άριδες ;;; εεε ;;; εε;;;
Δεύτερον εγώ προσωπικά MMPORG έχω να παίξω πολλά χρόνια... όποτε πολλά πράγματα που λέτε ή τα θεωρείτε αυτονόητα για εμένα είναι... ελληνικά (που λένε και οι φίλοι μας οι Άγγλοι). Για αυτό σας παρακαλούμε να δείξτε λίγο υπομονή, κατανόηση, επεξήγηση και proderm στους "αρχάριους" 30αριδες .... Smile.
Αλλά είμαι πρόθυμος να μάθω να συνεισφέρω και γενικά να κάνουμε χαβαλέ και να περνάμε καλά... Εξάλλου αυτός είναι ο απώτερος στόχος.. έτσι δεν είναι ;

Αγωνιστικούς Χαιρετισμούς...

Mercurios.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cthulu
Admin
Admin
Cthulu


Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2008
Ηλικία : 43
Τόπος : www.bearing-gifts.org

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue56/80ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (56/80)
Γαματοσύνη:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue0/10ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (0/10)
Μεγαλείο: 999

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2008 9:50 am

Ο μόνος τρόπος να περάσουμε καλά είναι η ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ, η ΤΥΦΛΗ ΥΠΑΚΟΗ, και Η ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ Cthulu.

Ωπ ωπ το είπα δυνατά αυτό;

Εννοώ ας περάσουμε όλοι όμορφα και ευτυχισμένα (κάτω από την ΣΚΛΗΡΗ ΜΠΟΤΑ ΤΟΥ ΑΡΧΗΓΟΥ) - σκατά πάλι παρασύθηκα.

Χωρίς πλάκα, ο Uthgardt είναι Μάστιγα, να τον ακούτε γιατί θα σας περάσει φάλαγγα, σκέφτομαι να βάλω και κάποιον πιο μαλακό officer...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://conan.forumgreek.com
Leonios
Sociopath
Sociopath



Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 01/06/2008

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2008 2:53 pm

Παιδια συμφωνω με τα παραπανω και προτινω και ποινη μαστιγωματος στους ανυπακουους Twisted Evil Περα απο την πλακα σιγουρα πρεπει να κινηθουμε σε καποια πλαισια αν θελουμε να εχουμε δυναμικη παρουσια στον server και γενικοτερα στο παιχνιδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uthgardt
Lakon
Lakon



Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2008 10:18 pm

Μην αμαβρόνεις το όνομα μου cthulu..Ούτε αυστηρός είμαι ούτε πολλά ζητάω... Αντιθέτως είμαι κ πολύ εξυπηρετικός.. Το μόνο που ζητάω είναι συνεργασία κ συνεισφορά στην πρόοδό μας.. Φυσικά δεν ανέχομαι να κάθομαι εγώ με 5-10 ακόμα να τρέχω σαν τον μαλάκα για να πάει μπροστά το Γκιλντ κ οι υπόλοιποι 70-80 να ξήνουν τα παπάρια τους κ μετά να γυρνάν κ να λένε " Α είμαστε στο καλήτερο Γκιλτν του Σερβερ.Εχουμε κ την πόλη μας" ..Πως το λένε ρε παιδί μου οι εκμεταλλευτές καταστάσεων μου προκαλούν πυρετό.. Αν θες μαγκα μου να λέγεσαι μεμπερ ενος καλου κ δυναμικου Γκιλντ θα πρεπει να βάλεις και εσύ το δαχτυλάκι σου κ να βοηθήσεις.. Εδω έχουμε 2 βδομαδες τώρα.. Εχουμε 80 ατομα κ ούτε τα μισά δεν έχουν γραφτεί στο φορουμ.. Κ μετά μου λες εμένα οτι είμαι αυστηρός... Εγω θα απαντήσω οτι δεν είμαι εγώ ο αυστηρός αλλά οι υπόλοιποι είναι τεμπέληδες κ απάξιουν για τους πιο απλούς κ βασικούς κανόνες του γκιλντ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cthulu
Admin
Admin
Cthulu


Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2008
Ηλικία : 43
Τόπος : www.bearing-gifts.org

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue56/80ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (56/80)
Γαματοσύνη:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue0/10ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (0/10)
Μεγαλείο: 999

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΤρι Ιουν 03, 2008 12:43 am

Δίκιο δίκιο και πάλιο δίκιο.

Ως αβοκάντο του διαβόλου να πω απλά

1. είναι νωρίς ακόμη ο κόσμος βλέπει το game δεν έχει καλά καλά προσανατολιστεί

2. κάποιοι δεν είναι εξοικειωμένοι με τα Φόρουμ γενικά

3. είναι περίεργη περίοδος (εξεταστικές σε πανεπιστήμια - τέλος/αρχη μήνα για εταιρείες κλπ)

Υπάρχει περίοδος χάριτος και λήγει στις 30 Ιουνίου.
Μην σου κάνει εντύπωση αν το Guild μείνει από 100 άτομα 50 εν μία νυκτί.

Αυτά και συνιστώ υπομονή συνοδευόμενη με συχνές απαλές πιέσεις ενεργοποίησης.

**εδιτ**
και ΝΑΙ με μιά πρόχειρη έρευνα είμαστε ψηλά στην δυναμικότητα τόσο σε μέλη, σε πόλη και γνωστό όνομα στην community.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://conan.forumgreek.com
theodore
Sociopath
Sociopath
theodore


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2008
Ηλικία : 34
Τόπος : Athens(Corfu)

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue100/100ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (100/100)
Γαματοσύνη:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue100/100ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (100/100)
Μεγαλείο: 10

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΤετ Ιουν 04, 2008 4:57 am

Οσον αφορα την ενεργητικοτητα, ας μην ειμαστε κ πολυ απαιτητικοι ακομα, δηλαδη λογω του οτι ειναι ενα καινουριο game, οι περισσοτεροι ακομα προσπαθουν να βρουν τον δρομο τους, να κατανοησουν καλυτερα το παιχνιδι, να δουν ποιος τροπος gaming τους ταιριαζει. και φυσικα το κυριοτερο, να lvlαρουν οσο ποιο γρηγορα γινεται.

Γι'αυτο ισως πολλοι να μην εχουν χρονο, ισως και ορεξη, να ασχοληθουν με το φορουμ και τις γενικοτερες υποχρεωσεις τους στην συντεχνια(quild).

Προτεινω λοιπον απο τους κατεχοντες υψηλες θεσεις στην διοικητικη πυραμιδα να δειξουν λιγη κατανοηση και υπομονη καθως τα πραγματα θα μπουν σιγα σιγα στον δρομο τους... Και οπως ειναι λογικο μια πολη θα χτιστει ποιο ευκολα οταν ειμαστε μ.ο.lvl50 παρα lvl30...

Α! Και Cthulu. μας τρομαζεις, τι λες?? Παιζει και να μην μπορουμε να βαλουμε νειμ στην πολη? Ε, αυτο οχι...

Φιλικους χαιρετισμους, ο Power Ranger του Guild..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/profile.php?id=664212150
Uthgardt
Lakon
Lakon



Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΣαβ Ιουν 07, 2008 2:38 am

Theodore χρόνος δόθηκε .1,5 μήνας σχεδόν από την στιγμή που δημιουργήθηκε το γκιλντ. Δεν ζητάμε να περνάνε 1-2 ώρες εδω μέσα κ να κάνουν ρεπλάι σε όλα τα ποστς.. Ζητάμε να δώσουν ένα μικρό παρόν..για να ξέρουμε ότι όλοι είναι γραμμένοι στο φορουμ. Φυσικά όταν όλοι θα είμαστε 50+ τα πράγματα θα αλλάξουν ριζικά.. Αλλά μέχρι τότε πρέπει να έχουμε ξεκαθαρίσει ποιοι είναι οι ορεξάτοι κ ποιοι οι τεμπέληδες. Και μην μου ξαναπείς δεν ειναι τεμπέληδες απλά ψάχνουν να προσανατολιστούν στο γκαμε γιατί ξέρεις πολύ καλά οτι αυτό είναι μια φτηνή δικαιολογία. Μια χαρά βρήκαν τον δρόμο τους στο γκαμε. Όλοι lvlαρουν όταν είναι μέσα κ το κάνουν κ άνετα. μπορούν λοιπόν να αφιερώσουν 10 λεπτά απο αυτό τον χρόνο κ να ασχοληθούν με το γκιλντ κ όχι με το προσωπικό τους lvling..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cthulu
Admin
Admin
Cthulu


Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2008
Ηλικία : 43
Τόπος : www.bearing-gifts.org

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue56/80ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (56/80)
Γαματοσύνη:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue0/10ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (0/10)
Μεγαλείο: 999

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΣαβ Ιουν 07, 2008 4:11 am

Τι 10 λεπτά, μιλάμε για 10 δευτερόλεπτα να γραφτείς 4 κουτάκια συμπληρώνεις... τι λέμε τώρα δεν είναι τόσο δύσκολο Smile

Uthgardt η λίστα των members φαίνεται γιά όλους νομίζω όχι μόνο για admin οπότε φαίνονται ποιοί είναι γραμμένοι.
Νομίζω τα 55 άτομα από τα 110 είναι ένα ανεκτό ποσοστό σχετικά στο φορουμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://conan.forumgreek.com
Malak
Sociopath
Sociopath
Malak


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2008
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue0/0ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (0/0)
Γαματοσύνη:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue0/0ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (0/0)
Μεγαλείο: 10

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΚυρ Ιουν 08, 2008 3:30 am

Αν και είμαι μόλις 3 μέρες στο guild και δε γνωρίζω τι έχει προηγηθεί, θα μου επιτρέψετε να πω την άποψή μου για το θέμα.

1. Από τη στιγμή που αποφασίζεις να είσαι σε κάποιο guild, ασφαλώς και θα πρέπει να ακολουθείς κάποιους κανόνες. Οπότε Βank και Guild City contribution θεωρώ κι εγώ πως θα πρέπει να είναι αυτονόητα.

2. Όσο αφορά το θέμα της συμμετοχής στο forum και λοιπές δραστηριότητες, πιστεύω κι εγώ πως καλό θα ήταν να υπάρξει μια επιοίκεια, τουλάχιστον μέχρι το τέλος του μήνα διότι:

α) Πολλοί ακόμα μαθαίνουν το παιχνίδι και τους μηχανισμούς του + η προσπάθεια του Lvl-ing.

β) Οι πιο νέοι στο guild (κι εγώ φυσικά) είμαστε ακόμα άγνωστοι μεταξύ αγνώστων, δεν υπάρχει ακόμα η αίσθηση του οικείου και παρε-ί-στικου περιβάλλοντος οπότε μοιραία δεν υπάρχει και το αίσθημα της "υποχρέωσης" (όχι απαραίτητο αλλά συμβαίνει)

γ) Στο τέλος του μήνα λήγει ο χρόνος από το box και κάποιοι πιθανών να μη συνεχίσουν, οπότε θα σας βγάλουν κι απ' τον κόπο Smile

Καλό θα ήταν πάντως να δώσετε κι εσείς κάποιο κίνητρο για συμμετοχή π.χ. κανένα "πιασάρικο" topic ή κάποιο poll σχετικά με το παιχνίδι, έτσι για να σπάσει ο πάγος Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
McVaffle
Forumakias
Forumakias
McVaffle


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2008
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθηνα

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue3/5ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (3/5)
Γαματοσύνη:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue7/10ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (7/10)
Μεγαλείο: 10

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΚυρ Ιουν 08, 2008 6:34 am

Συμφωνω με ολα οσα λετε και εννοειτε οτι πρεπει να ακολουθουμε καποιους κανονες αλλα μας ξερετε πως ειμαστε εμεις οι Ελληνες οταν τιθεται τετοιο θεμα.. Rolling Eyes Παντα θα τσακωνομαστε.. παντα θα αντιδρουμε.. Ελπιζω να συμβει με μικροτερη κλιμακα στη guild μας μιας και εχουμε μεγαλο μεσο ορο ηλικιας..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cthulu
Admin
Admin
Cthulu


Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2008
Ηλικία : 43
Τόπος : www.bearing-gifts.org

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue56/80ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (56/80)
Γαματοσύνη:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue0/10ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (0/10)
Μεγαλείο: 999

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΚυρ Ιουν 08, 2008 6:53 am

Μην ανησυχείς ΜακΒάφλα, ξέρω να εφαρμόζω τους κανόνες καλά.

Σε διαβεβαιώ δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα.

Θα είμαστε μία Συμμαχία με ωραία και άνετα άτομα χωρίς μικρότητες και κομπλεξισμούς, ανόητες διαμάχες και ίντριγκες.

Το Kick είναι απλά ένα κουμπί και αυτά που προσφέρει το guild είναι πολλά για να τα πετάξει κάποιος συμπεριφερόμενος εγωιστικά. Μην ξεχνάτε ότι οι Officers (και πολλά άλλα μέλη) φτιάχνουν ήδη την εικόνα του guild στο AoC Community, βοηθώντας στο OOC, συνεργαζόμενοι με άλλα άτομα και άλλα guild, επιδεικνύοντας μία υποτυπώδη συμπεριφορά με σκοπό την δημιουργία ενός άριστου ονόματος για τους Bearing Gifts σε όλο τον Server.

Η απόρριψη κάποιου από τις τάξεις των Bearing Gifts δεν θα είναι απλή υπόθεση (και σε καμία περίπτωση δεν θα γίνεται χωρίς την σύμφωνη γνώμη του κόσμου και ακολουθώντας τις προβλεπόμενες διαδικασίες) ούτε για μας ούτε για αυτόν που κινδυνεύει με εξοστρακισμό. Γιατί στο AoC στην Συμμαχία επενδύεται χρόνος και χρήμα με καρπούς οι οποίοι εξαφανίζονται την στιγμή που κάποιος χάνει την θέση του στο Guild.

Με τον ίδιο τρόπο που καταπιέζω την ασυδοσία του άνωθεν τμήματος της πυραμίδας της Συμμαχίας, θα καταπιεστεί και η ασυδοσία του κάτωθεν. Αυτό προς όλους τους officers αν και με αρκετούς τα έχουμε ήδη πει:

Το να σε τσαντίσει κάποιος δεν σου δίνει το δικαίωμα να τον kickάρεις.

Το να σου βρίσει την μάνα δεν σου δίνει το δικαίωμα να τον kickάρεις. (σε Tell φυσικά)

Τα μεταξύ τους προβλήματα δεν λύνονται με Kick ή με εκβιασμόυς εξουσίας. Τα λύνετε (λύνουμε) με άλλους τρόπους.

Το να σου κατεβάζει κάποιος χριστοπαναγίες ή να σε κοροιδεύει και να μην τρώει κικ αλλά να φάει επειδή δεν έκανε ένα deposit και δεν γράφτηκε στο forum μπορεί να σας φαίνεται περίεργο αλλά δεν είναι. Το μεσογειακό ταμπεραμέντο (ναι ναι είπα αυτή την κλισαδούρα αλλά είναι αλήθεια) είναι ανεξέλεγκτο. Δεν είμαστε σκανδιναβικό ή βρεταννικό γκιλντ να ζητήσω από τον κόσμο να μην τσακώνετε...
Πάντα θα υπάρχει κάποια αφορμή να συγκρουστούν δύο ορθολογισμοί...
Ωστόσο ενώ το ταμπεραμέντο θα το ανεχτούμε, τον ωχαδερφισμό και το γράψιμο 100 ατόμων απο 10, στα παλιά τους τα παπούτσια δεν θα το ανεχτούμε.

Γενικότερα τα γράφω αυτά γιατί υπάρχει ένας συνεχής φόβος με τα ελληνικά guild.

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ. Δεν είμαστε όμως το guild με τους πιτσιρικάδες, τα ZOMGWTFPWNDU ! και τις λοιπές παπαριές.
Έχετε πίστη στις προσπάθειες κάποιων ατόμων, κάντε ότι γουστάρετε να κάνετε για τους συμπαίκτες σας και τον εαυτό σας, παίχτε άνετα με αγάπη (και αίμα και βία και βαρβαρότητα :Ρ) και σας διαβεβαιώ οτι θα είμαστε πρώτες μούρες στο Conan πολύ σύντομα... Smile

Αγαπημένες μου βιοπαλαίστριες γεια σας Smile
Cthulu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://conan.forumgreek.com
Darkomen
Lakon
Lakon
Darkomen


Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης λόγω σπουδών.

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue1/1ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue10/10ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΚυρ Ιουν 08, 2008 10:36 am

Sad

Συγκινήθηκα.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
McVaffle
Forumakias
Forumakias
McVaffle


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2008
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθηνα

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue3/5ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (3/5)
Γαματοσύνη:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue7/10ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (7/10)
Μεγαλείο: 10

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΚυρ Ιουν 08, 2008 12:24 pm

Οοοο μεγαλο δημιουργημα του Lovecraft, Cthulhu! Υστερα απο αυτο το speech που εβγαλες μπορω να πω οτι θα σε ακολουθω πιστα και δεν θα φερω αντιρησεις σε οτι και αν θελησεις... (Λεμε τωρα... Rolling Eyes Cool ) Χμμ ειδα κατι ενδιαφερον κατω στο forum.. Dice rolls???? Shocked Γιατι δεν αρχιζουμε ενα forum RP ????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cthulu
Admin
Admin
Cthulu


Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2008
Ηλικία : 43
Τόπος : www.bearing-gifts.org

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue56/80ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (56/80)
Γαματοσύνη:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue0/10ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (0/10)
Μεγαλείο: 999

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΚυρ Ιουν 08, 2008 12:57 pm

υπάρχει ήδη το ΦΟΡΟΥΜ rp στα σκαριά αλλά πίστεψε με δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο για να δημιουργήσει κανείς ... :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://conan.forumgreek.com
Xaros
Sociopath
Sociopath



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2008

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue1/1ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Left_bar_bleue10/10ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη   ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη Icon_minitimeΔευ Ιουν 09, 2008 4:00 am

Συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλίσαντες offisers και μη.
Απλά θα ήθελα να δώσω και μια αλλη οπτική γωνία για κάποιους
που ισως φαίνονται inactive sto game chat.

Εγω προσωπικά ας πούμε τις μισές ίσως και περισσότερες ώρες
απο το gaming βρίσκομαι στη δουλιά. Οπότε κάποιες φορές
απλά δεν μπορώ να παρακολουθησω το chat. Αυτό όμως δεν
μπορεί να εκλειφθεί ως δικαιολογία να μη συμμετέχει κάποιος στις
δραστηριότητες της Guild αλλά και να είσαι εντάξει στις υποχρεώσεις σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ GUILD - Recruits και ήδη υπάρχοντα μέλη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» join guild
» Max alt char number for every guild member

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Conan Guild :: Γενική Συζήτηση-
Μετάβαση σε: