Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Fallout 3..

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Darkomen
Lakon
Lakon
Darkomen


Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης λόγω σπουδών.

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Fallout 3.. Left_bar_bleue1/1Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
Fallout 3.. Left_bar_bleue10/10Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

Fallout 3.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Fallout 3..   Fallout 3.. Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 20, 2008 8:22 am

Είμαι σίγουρος πως όσοι έχετε παίξει έστω και ένα παιχνίδι απο την σειρά Fallout θα το έχετε αγαπήσει!

Πριν απο λίγες ημέρες στην έκθεση Ε3 και σε διάφορες παρουσιάσεις είδαμε το gameplay του F3..Παραθέτω την,κατα την γνώμη μου,καλύτερη παρουσίαση:

http://www.gamevideos.com/video/id/20175

Δεν θέλω να αρχίσω να γκρινιάζω αυτο δεν είναι fallout και τέτοια μέχρι να πάρω το παιχνίδι στα χέρια μου.Αλλα απ'ότι βλέπω
θα είναι ένα πολυ καλό παιχνίδι το οποίο αν δεν με ικανοποιήσει σαν Fallout fan θα με ικανοποιήσει σίγουρα σαν gamer!

Εσείς τι γνώμη έχετε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amelthrach
Lakon
Lakon
Amelthrach


Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 05/06/2008
Ηλικία : 41
Τόπος : Σκοτία

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Fallout 3.. Left_bar_bleue1/1Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
Fallout 3.. Left_bar_bleue10/10Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

Fallout 3.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fallout 3..   Fallout 3.. Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21, 2008 2:38 pm

Σίγουρα το Fallout 3 θα κυμανθεί σε επίπεδα πώρωσης ίσα με του 1 και 2 αν όχι καλύτερα. από όσα άρθρα διάβασα όλοι οι reviewers κατέληξαν στο ίδιο συμπέρασμα, δηλαδή ότι το fallout 3 επιτρέπει στο καθένα που θα ασχοληθεί μαζί του να βιώσει την ιστορία και να δει γεγονότα να διαδραματίζονται διαφορετικά από άλλους παίκτες.

όσο για μένα προσωπικά περιμένω πως και πως τη μέρα που ο ταχυδρόμος θα μου φέρει τη Collector's edition.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkomen
Lakon
Lakon
Darkomen


Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης λόγω σπουδών.

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Fallout 3.. Left_bar_bleue1/1Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
Fallout 3.. Left_bar_bleue10/10Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

Fallout 3.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fallout 3..   Fallout 3.. Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21, 2008 5:03 pm

Απο που παρήγγειλες την συλλεκτική έκδοση?Λέω να την τσιμπήσω κιεγω! Very Happy

Επίσης,τι απαιτήσεις θα έχει το game?Θέλω πραγματικα να τα βάλω όλα στο full ετσι ωστε να απολαύσω και την παραμικρή λεπτομέρεια! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
McVaffle
Forumakias
Forumakias
McVaffle


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2008
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθηνα

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Fallout 3.. Left_bar_bleue3/5Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (3/5)
Γαματοσύνη:
Fallout 3.. Left_bar_bleue7/10Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (7/10)
Μεγαλείο: 10

Fallout 3.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fallout 3..   Fallout 3.. Icon_minitimeΤρι Ιουλ 22, 2008 12:57 am

Αν κρινουμε απο το προηγουμενο "παιδι" της Bethesda.. Θα χρειαζεται καλο PC-ακι.. Αλλα εσας πως σας φαινεται η αλλαγη απο περιπου top-up view σε First Person? Εγω δεν μπορω να εκφρασω αποψη γιατι δεν εχω παιξει κανενα απο τα προηγουμενα εκτος απο το Fallout Tactics: Brotherhood of Steel. Επισης ενα αλλο θεμα που με κανει λιγο πιο προσεκτικο για την εμφανηση του παιχνιδιου ειναι η μεταφορα του και στις κονσολες.. Νομιζω οτι εαν γινει κατι αντιστοιχο του Oblivion τοτε απλα δεν θα ειναι αξιο να παρει το τιτλο του RPG..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkomen
Lakon
Lakon
Darkomen


Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης λόγω σπουδών.

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Fallout 3.. Left_bar_bleue1/1Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
Fallout 3.. Left_bar_bleue10/10Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

Fallout 3.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fallout 3..   Fallout 3.. Icon_minitimeΤρι Ιουλ 22, 2008 3:56 am

Εγω προτιμούσα το πρότζεκτ της Interplay για το Fallout 3 το οποίο είχε ισομετρική κάμερα!Αλλα και το πρώτου προσώπου δίνει άλλη αίσθηση αν έχει αποδοθεί σωστά η ατμόσφαιρα!

Ελπίζω το πιτσι μου να το σηκώσει το παιχνίδι(δεδομένου πως θα έχω αγοράσει νέα κάρτα γραφικών ε!)..

Τι εννοείς ΜακΒαφλα για τις κονσόλες και το Oblivion?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
McVaffle
Forumakias
Forumakias
McVaffle


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2008
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθηνα

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Fallout 3.. Left_bar_bleue3/5Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (3/5)
Γαματοσύνη:
Fallout 3.. Left_bar_bleue7/10Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (7/10)
Μεγαλείο: 10

Fallout 3.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fallout 3..   Fallout 3.. Icon_minitimeΤρι Ιουλ 22, 2008 7:57 am

Φιλε Darkomen αυτο που εννοω για το Oblivion ειναι οτι ειχε interface για 10χρονα παιδια.. Ηταν τοσο απλο και λυτο σε βαθμο αιδιας!! Απλα συγκρινε το με το προηγουμενο αριστουργημα, το Morrowind. Το μονο που εχει το Oblivion σε σχεση με το Morrowind ειναι πολυ καλυτερα γραφικα. Τιποτα αλλο.. Επισης ελπιζω ο χαρτης του Fallout να εχει καποια ποικιλια στα μερη γιατι στο Oblivion ολες οι περιοχες ηταν ιδιες! Ιδια δεντρα, ιδιο χορταρι, ιδιες πετρες.. Αυτο ειναι ασχετο με τις κονσολες βεβαια αλλα τωρα μου ηρθε! Laughing Δεν συμφωνεις? Ηταν πολυ κονσολαδικο το Oblivion και πιστευω πως δεν αξιζε τετοιος τιτλος στη σειρα Elder Scrolls... Ενταξει το "σεναριο" ηταν πολυ καλο.. Το voice over απιθανο αλλα ελεος! Γιατι πρεπει και το 10χρονο να μπορει να παιξει RPG?? Δεν το δεχομαι! Υποτηθεται οτι RPG παιζουν συνειδητοποιημενα ατομα που ξερουν τι τους γινεται. Επισης αν δεν κανω λαθος το Fallout δεν ειχε κ αρκετο αιμα? Τι θα κανουν στη συνεχεια του? Θα το ριξουν κανα 10-λιτρο αιμα η θα βαλουν 2 σταγονες για να μπορει να παιζει και το 10χρονο?? Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkomen
Lakon
Lakon
Darkomen


Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης λόγω σπουδών.

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Fallout 3.. Left_bar_bleue1/1Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
Fallout 3.. Left_bar_bleue10/10Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

Fallout 3.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fallout 3..   Fallout 3.. Icon_minitimeΤρι Ιουλ 22, 2008 5:56 pm

Τραγανή μου Βάφλα έχεις δίκιο..Να σου πω την αλήθεια το Μοροουινντ μου είχε κάνει μεγαλύτερη αίσθηση...

Πάντως το F3 έχει σπλατεριά απο τα ντέμο που είδα!Ένα θα σου πω..Bloody Mess! =D

Πιστεύω οτι το Oblivion και το F3 θα είναι τελείως διαφορετικής κλίμακας παιχνίδια!Απλα ελπίζω το setting να μην επαναλαμβάνεται..
Θα έχουμε ένα γαμάτο παιχνιδάκι στα χέρια μας απο Οκτώβρη το οποίο σκοπεύω να το λιώσω! =)

Έχω έναν προβληματισμό..Επειδή ο cpu μου είναι λίγο παλιός(Intel Core2 6420 στα 2.13GHz)
μάλλον δεν θα πάρω την gtx260 αλλα καμία 8800gt/s/x,γιατι δεν θα έχει νόημα να έχω μια γαμάτη κάρτα γραφικών και επεξεργαστή ότι να'ναι,θα μου τρέχει το F3 σε high settings?Αμφιβάλλω..


Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
McVaffle
Forumakias
Forumakias
McVaffle


Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2008
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθηνα

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Fallout 3.. Left_bar_bleue3/5Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (3/5)
Γαματοσύνη:
Fallout 3.. Left_bar_bleue7/10Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (7/10)
Μεγαλείο: 10

Fallout 3.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fallout 3..   Fallout 3.. Icon_minitimeΤετ Ιουλ 23, 2008 5:51 am

Ευτυχως γνωριζεις οτι αναλογα με τον επεξεργαστη που εχει ο καθενας, επηρεαζονται και οι επιδοσεις της καρτας γραφικων. Τωρα τι να σου πω.. εμενα δεν με χαλαει το CPU σου Razz Αν ο δικος σου ειναι παλιος τοτε ο δικος μου Pentium 4 τι ειναι?? Τεσπα. Κατσε να ανακοινωσουν τουλαχιστον τα minimum requirements και πραξε αναλογα με αναβαθμησεις κλπ. Μην το κανεις απο τωρα και μετα μεινεις με.. την αναβαθμηση στο χερι Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkomen
Lakon
Lakon
Darkomen


Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2008
Ηλικία : 37
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης λόγω σπουδών.

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Fallout 3.. Left_bar_bleue1/1Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
Fallout 3.. Left_bar_bleue10/10Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

Fallout 3.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fallout 3..   Fallout 3.. Icon_minitimeΤετ Ιουλ 23, 2008 5:07 pm

Σωστο αυτο..Θα κανω λίγη υπομονη ακόμα! Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amelthrach
Lakon
Lakon
Amelthrach


Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 05/06/2008
Ηλικία : 41
Τόπος : Σκοτία

Character sheet
Νικάει όλους τους κακούς:
Fallout 3.. Left_bar_bleue1/1Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (1/1)
Γαματοσύνη:
Fallout 3.. Left_bar_bleue10/10Fallout 3.. Empty_bar_bleue  (10/10)
Μεγαλείο: 10

Fallout 3.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Fallout 3..   Fallout 3.. Icon_minitimeΤετ Αυγ 06, 2008 3:12 am

Darkomen έγραψε:
Απο που παρήγγειλες την συλλεκτική έκδοση?Λέω να την τσιμπήσω κι εγώ! Very Happy

Επίσης,τι απαιτήσεις θα έχει το game?Θέλω πραγματικά να τα βάλω όλα στο full έτσι ώστε να απολαύσω και την παραμικρή λεπτομέρεια! Very Happy

Darkomen συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση Laughing Το F3 το παράγγειλα από το play.com.

τώρα όσο αφορά το post σου για αν ο επεξεργαστής σου θα το αντέξει, είσαι καλυμμένος. Είδα τη λίστα με το προτεινόμενο υπολογιστή και η Bestheda για cpu προτείνει P4. οπότε με dual core είσαι άψογος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Fallout 3..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Conan Guild :: Γενική Συζήτηση-
Μετάβαση σε: